Конопля не в моді – у наркоманів хіт-сезону «аромосуміші»! Частина 2: що думає про куріння травки буковинська молодь?

  • Щоб покурити коноплю — поїхав в Голландію Частина 2 a


  Я поспілкувалася з молодим буковинцем, який, зокрема, для того, щоб покурити марихуану, поїхав до Голландії, де куріння коноплі дозволено у спеціальних пабах.  Цей хлопець курить коноплю раз на пів-року, щоб розслабитись. Кине – заради майбутніх дітей.


-    Я куштував тільки коноплю. Періодично вживаю. На мене марихуана справляє заспокійливе враження. Я нещодавно чув, що у Сполучених Штатах у деяких аптеках продають марихуану, як заспокійливий засіб… Її не можна лише вживати з алкоголем, у мене був сумний досвід…
-    Чи не боїшся ти звикання від коноплі, чи не відчуваєш його зараз?
-    Звикання я не боюсь, бо перед тим, як перший раз скуштувати, я дуже багато читав і я знаю, що не має доказів того, що марихуана викликає фізичне звикання, на відміну від алкоголю і тютюну.  Зараз я куштую коноплю лиш тоді, коли мені хочеться – це раз в пів року максимум, коли в мене є настрій. Нема в мене такого, щоб марихуаною я хотів втекти від реальності. Я використовую це як заспокійливий засіб. Звичайно краще піти на рибалку, але не завжди є час.
-    Це зараз нелегально, чи не боїшся ти купувати марихуану, зберігати?
-    Боюсь, але я розумію, що в нас дуже широкий ринок збуту марихуани і тому я її не купую великими дозами – щоб мені на три роки стало, а трохи…
-    Як ставишся до курильних сумішей, чув щось про них, щось куштував?
-    Я про них багато чув, сам не вживав і навряд чи буду. Це речовини аналогічні до коноплі, але дія на організм набагато сильніша. Настільки я знаю, молодь дуже активно їх куштує. Ті люди, мої знайомі, які це куштували, кажуть, що це навряд чи можна назвати легкими наркотиками – це вже щось трохи важче ніж марихуана.
-    Чи варто боротися з такими магазинами?
-    Вважаю, що так, оскільки, що вони продають – невідомо, відомо тільки, що це не конопля.  На мій погляд варто, щоб марихуану легалізували – перші рік два, я думаю, набагато збільшиться споживання коноплі, потім пік пройде і люди будуть її куштувати тоді, коли захочуть, а не регулярно…але коноплю, а не ці невідомі хімічні наркотики.
-    Чи міг би зараз, якщо б, наприклад, дружина чи батьки були б сильно проти, кинути цю звичку?
-    Якщо б була дружина чи батьки проти, кинув би. Моя дружина у свій час це теж куштувала, вона розуміє, що це таке. Хочеться мати здорових дітей, це настільки сильний стимул, що воно того вартує, щоб кинути.
-    Негативом легких наркотиків називають поступове бажання спробувати чогось більшого, як гадаєш, як з цим боротись?
-    Це вже завдання держави, оскільки в нас дуже високий рівень наркоманії і дитячого алкоголізму… Треба, щоб взялась міліція, але… Для порівняння можна згадати ситуацію з ігровими автоматами, які ніби закрили… Всі чудово розуміють, що в цих інтернет-клубах ті самі ігрові автомати – так само люди спускають кошти, і абсолютно нічого не змінилось…
-    Ти був в Амстердамі куштував коноплю. Як там відрізняється сприймання…?
-    Як я бачив, обкурені ходять тільки туристи, бо це мекка для туристів, які туди приїжджають саме за цим. Голландці на туристах заробляють гроші. І насправді марихуану в Голландії можна курити у строго відведених місцях, так звані «кофі-шопи», де люди це вживають. А про те, що самі голландці проти марихуани… давайте спочатку ми доберемося до рівня Голландії, а потім будемо думати…
Головне пам’ятати, що в будь-якому випадку, ти сам відповідаєш за своє життя, і ніхто не зможе за тебе зробити цей вибір. Зрозуміло, якщо людина буде вживати кожен день, вона просто втікає від реальності, все залежить конкретно від тебе, це особисто твоє життя.  Та потім настає час, коли ти відповідаєш не тільки за своє життя, а за життя інших людей, своєї сім’ї. Тому твоє здоров’я, це не тільки твоє, це здоров’я твоєї сім’ї, майбутньої в тому числі. Робіть свій вибір.


****

  • ОПИТУВАННЯ. Як буковинська молодь ставиться до паління тютюну, коноплі, різних трав та «аромосумішей»?-    Як ти ставишся до того що курять коноплю, щось подібне?
-    Якщо дуже часто курять – то негативно, якщо рідко – можна попробувати заради цікавості.
-    Особисто ти пробував, які враження?
-    Пробував, не сподобалось, більше не пробую. Нічого цікавого немає, абсолютно.
-    Як ти вважаєш, варто легалізувати?
-    Я думаю, що від того легалізують ні – така сама кількість як курила, така і буде курити, бо у нас не проблема зараз знайти покурити щось, наприклад, через знайомих можна…
-    Чи чув ти про аромомікси?
-    Чув, але в мене не виникало такого бажання пробувати. Я вже з того віку виріс – пробувати. Я думаю, то є зло.  Шкодить здоров’ю в першу чергу.


*****
-    До всякого роду наркотиків я ставлюся  дуже погано. У мене є досвід куріння різних сумішей. Зараз я зрозуміла, що краще я буду себе контролювати, бо всяка небезпека чекає в стані  наркотичного сп’яніння.

*****

-    Я думаю, що не варто легалізувати такі препарати, бо вони дуже негативно будуть впливати на розвиток молодих людей – їх фізичний, психічний стан.
-    Особисто ти чи твої друзі куштували наркотичні препарати, можливо курили щось?
-    Так, у мене є багато знайомих, які  пробували це, але я вважаю, що цього не потрібно робити, особисто я про це дуже жалію
-    А що ти пробував?
-    Марихуану, абсолютно нічого не відчув, мені якось однаково було…
-    Зараз з’явилося багато магазинів, так званих, аромоміксів, чув ти про них?
-    Так, багато в ларьках продається. Знайомі мені розказували, де можна купити, за яку ціну і які відчуття. Ну, дехто каже, що після цього їх вставляє, дехто каже, що ніяких відчуттів.
Я вважаю, що це дуже погано і навіть алкоголь, тютюн – теж треба якесь обмеження робити, бо в нас дуже багато є проблем з алкоголем, тютюнопалінням, ну, а ще як наркоманія… Треба припинити це якомога швидше, щоб не розповсюджувалось…
З точку зору медичної доведено, що це шкідливо, людина втрачає людські якості. В Голландії, я думаю, що це нормально, тому що там люди законослухняні і вони не вживають це з 15 років, а скільки там положено. А в нас такого не буде, бо у нас дуже тяжкий стан у країні… Я думаю, що це буде дуже погано для дітей, які розвиваються, їм якщо ще вживати наркотики, то це просто капець.
-    Чи тобі пропонували наркотики якісь?
-    Так, питали, чи не хочу спробувати…Але я просто відмовлявся, бо я для себе вирішив, що життя дуже цінне для кожної людини і таким чином його втрачати, гробити здоров’я я не хочеться.

4 коментарі

Ігор Гамаль
На мою думку, варто легалізувати. Більше наркоманів не стане, але принаймні, це можна оподаткувати і зробити «дорогим задоволенням».
Лариса Репка
Можливо й так. Особисто я гадаю, що може й легалізувати варто, але у суспільстві, яке готове і не буде зловживати… а у нас ще не той рівень розвитку суспільства..і невідомо чи колись буде «той»…
Святослав Вишинський
Якщо стоїть питання про тотальну заборону психотропних речовин, тоді неважко дійти до абсурду: заборони на алкоголь, тютюнові вироби, продаж клеїв усіх типів і практично будь-яких хімічних сполук, у т.ч., до прикладу, бензину. Справа в іншому: нелегальний статус наркотиків у дійсності вигідний самому наркобізнесу на найвищому рівні, оскільки дозволяє підвищувати ціни в десятки разів на пустому місці, а також тримати в «заручному» стані весь людський масив, втягнутий в їх виробництво, транзит і реалізацію.
Лариса Репка
погоджуюсь, особливо з пунктом про «бензин». У мене в останній частині цього «майже розслідування» є така фраза «Клей, гриби, сотні галюциногенних рослин та хім.сполук не заборониш… Тому, вибір лише за нами»)
Все правильно сказано, але який вихід? Легалізувати? Невже це щось змінить у кращий бік:
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте