Конопля не в моді – у наркоманів хіт-сезону «аромосуміші»! Частина 3: Вплив на людський організм. Що кажуть лікарі?

  • Вплив на людський організм. Що кажуть лікарі? Частина 3


Легких наркотиків не буває. Різниця лише у кількості вжитої отрути – від малої дози ми помираємо не одразу, — говорить головний лікар Чернівецького обласного наркодиспансеру Віктор Самсонюк:

-    Я нещодавно повернувся з конференції в Австрії. Там Міністерство охорони здоров’я Австрії нам представило досить багато документів Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо класифікації наркотичних речовин. Поділ дуже простий – є легальні наркотики і нелегальні. Легальні наркотики – це алкоголь, тютюн і лікарські засоби, які виписані лікарем хворому, все решта – це нелегальні наркотики. Проблема в тому, що наше законодавство постановою Кабінету Міністрів затверджує перелік хімічних формул, які відносяться до наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів. І якщо міліція спіймала розповсюджувача з якоюсь речовиною, а хімічна формула не включена до цього переліку, то вони не можуть його притягнути до кримінальної відповідальності, тому що не можливо класифікувати цю речовину, хоча всі і знають, що це наркотик – 100%, але вона не включена у список, тому немає кримінальної справи. І саме на цьому наркобізнес дуже оперативно, дуже швидко змінює хімічну формулу наркотичної речовини, викидає масово на ринок. І поки наш Кабмін чи Кабмін Німеччини чи Австрії внесе цю нову хімічну формулу в перелік, вони зможуть продати на мільярди доларів цього наркотику.
Немає легких наркотиків, наркотик він або є, або його немає. Так само як алкоголь – питання ж тільки дози, кількості, а не якості. Я не дивуюсь, що кальяни стали зараз настільки масовими і популярними, тому що ще 5-10 років назад, коли ми говорили про цей ризик, ці небезпеки, лікарів-наркологів ніхто не слухав: «Сидіть там, тихо, що ви тут розумієте, тут бізнес – це так класно посидіти покурити кальян, східні трави…» Єрунда це все, все орієнтоване на гроші! Дурять наших людей конкретно заробляють на нас гроші і абсолютно ніхто не дбає про здоров’я наших дітей.
Дитина розвивається, фізіологічно змінюється гормональний фон, в ці складні періоди змінюються емоції, сприйняття, в дитини формується особистість і в цей момент будь-яка психотропна речовина, вже не кажучи про наркотичну, вона надзвичайно пагубно впливає на формування особистості. Дитина втрачає фактично свої інтелектуальні можливості, здібність до навчання, їй важко сприймати інформацію, пізнавати світ, розвиватись і психологічно, і інтелектуально, страждає ерудиція. Вже не кажучи про те, що в подальшому синдром залежності у дітей дуже швидко призводить до органічних змін кори головного мозку. Ці діти – вони не можуть закінчити школу, нормально висловити свою думку, не здатні написати просте речення – це втрачені для суспільства покоління.
Конопля та опій вживаються людством, так як вино і алкоголь десятки тисяч років, але тисячі років людство оберігало свої покоління – до 20 років категорично забороняючи вживати будь-які види алкоголю чи наркотиків. А тут раптом з’явились «мудреці-батьки,» яким все по-барабану: «А чого це моя дитина не може курнути, подумаєш, велике діло!». Я кожного дня розмовляю з батьками, яким по 40-50 років, які плачуть: «Рятуйте дитину!», – а що я можу врятувати, як він йому в 11 років сам пиво налив, а в 15 років в дитини біла гарячка. «А я не знав!», — та ти голову маєш, ти ж доросла людина?! Розумієте, це невігластво, ця неосвіченість і цей абсолютно, на мій погляд, неадекватний стан  в стосунках між батьками і дітьми він дуже сильно може вплинути на це покоління, яке росте. Крім батьків на сьогоднішній день вихованням дітей не буде займатись ніхто – ні дитячий садок, ні школа, ні ВУЗ.
-    В яких дозах можливе вживання коноплі?
-    Не можливе ні в яких дозах, категорично! Ні алкоголь, ні наркотики дітям, молоді взагалі не можна навіть куштувати! Тому що є такі поняття – фізіологічна, імунна, емоційна пам'ять. Якщо людина  в дитячому віці скуштувала лимон, і якщо навіть вона впродовж усього свого життяне побачить і не попробує його, коли в 70 років її запитають: що це таке? – вона не просто згадає лимон – який він на смак, на вигляд, вона навіть згадає ті емоції, які він в неї викликав: кислота в роті і т.д. Так само і наркотики, достатньо один раз отримати цей прилив ейфоричної радості і більш нічого не треба. Життя насправді занадто коротке, щоб тратити його на вживання наркотиків.
-    В Україна, в Чернівцях вже є, так звані, ароматичні суміші для куріння. Як ви гадаєте, що там може бути, як воно може впливати на людей? Це ті самі наркотики?
-    Я не знаю, що там продають, але  я знаю, що надзвичайно потужні фінансові групи все це роблять і витрачають шалені гроші, щоб присадити величезну кількість молоді, а потім з них качати гроші. Навіть, якщо курильна суміш має тільки той самий тютюн, при курінні через кальян,  в організм потрапляє у 20 разів більше смолу, канцерогенів, тому що через кальян абсолютно не дозовано вдихається цей дим і він абсолютно нічим не очищується. А  тут ми маємо діло ще й з іншими, невідомо якими, психотропними травами. Що значить психотропна речовина – це отрута, тільки доза маленька не призводить до смерті людини. Основний ефект – токсичний, запаморочливий. А які можуть бути наслідки після отруєння – дуже просто, рано чи пізно це закінчується важкою хворобою. У першу чергу це психічні і поведінкові розлади. Надалі розвиваються вже різні неврологічні зміни, в залежності від того, що входить в ці трав’яні суміші. І рано чи пізно людина стає інвалідом, не тільки інтелектуальну (а в першу чергу страждає інтелект), а в подальшому страждає і психічно, і соматично, і неврологічно. А межа для кожного різна, вона може настати дуже швидко, може пізніше. Навіть дорослі люди, які часто вживають ту ж саму коноплю, страждають на депресію, на безсоння, на суїцидальні розлади.
 Ви думаєте, чому Голландія на першому місці за депресивними розладами? Тому що там більше дозволу на вживання марихуани. 60% всього населення Голландії страждають депресіями – це національна проблема! Вони вже в цьому році, я вже сам бачив ці документи, планують категорично заборонити ці всі паби, курильні салони, хочуть  все це позакривати, тому що Голландія втрачає свої молоді покоління. Тому не може й мови йти про легалізацію марихуани в Україні.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте