Конопля не в моді – у наркоманів хіт-сезону «аромосуміші»! Частина 4-остання: Дії міліції та деякі висновки

  • Дії міліції Частина 4


Які заходи вживає буковинська міліція? Що загрожує людині, у якої знайдуть «аромосуміші» чи іншу «травку»? Що коїться на чорному ринку наркотиків Буковини? — відповідає замісник начальника відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України в Чернівецькій області Олександр Божик:

-    Сказати, що марихуана це легкий наркотик не можна. По нашому кримінальному судочинству він є особливо важким наркотиком. У нас він розповсюджений доволі широко, тому що у Чернівецькій області переважно молодь вживає наркотики рослинного походження, які в нас ростуть.
Останнім часом було затримало групу, що займалась перевезенням наркотичних речовин з Іспанії. Привозили у посилках і тут розповсюджували: трамадол, марихуана, кокаїн. Ця група була знешкоджена, двоє її учасників зараз під вартою.
Але зараз ми спостерігаємо тенденцію, що молодь все більше переходить на синтетичні наркотики. На рахунок цих курильних сумішей – це теж є синтетичні, наркотичні речовини.
-    Яка ситуація в Чернівцях щодо цих курильних сумішей. Вже постанова Кабміну вступила в дію. Які заходи вживаються?
-    Так, є вже постанова Кабміну № 373, нею курильні суміші ввели до ряду наркотичних речовин. До цього до нас теж надходила інформація, що в нас є такі підприємці, які відкрили ці ларьки по розповсюдженню курильних сумішей. На той час вони не були наркотичними речовинами, ми не могли проводити якісь заходи оперативного характеру, але ми перешкоджали цьому за допомогою інших служб: в них не було ліцензій, патентів і ми їх закривали тоді за допомогою служби по-боротьбі з економічною злочинністтю.
-    На даний момент вони функціонують?
-    Офіційно не працюють, офіційно…
-    Скільки було точок у Чернівцях?
-    Близько чотирьох.
-    Чи були притягнути до відповідальності хтось з тих підприємців?
-    До відповідальності їх по нашій лінії – наркоманії не було за що притягувати. А на даний час нібито не ведеться торгівля даними речовинами, та ми не виключаємо можливості, що завезені вже на територію нашого міста і області ці речовини зараз, після того як вони стали наркотичними, будуть потихеньку попадати на чорний ринок.
Відстежуємо цю ситуацію, контролюємо, думаю, що найближчим часом будуть і кримінальні справи.
-    Що загрожує людині у якої знайдуть цю курильну суміш?
-    За зберігання без мети збуту,  для власного споживання  – 309 частина ККУ, якщо людина дасть ще добровільну згоду полікуватись і лікар скаже, що вона не є наркозалежною, то від умовного ув’язнення  до штрафу. До 5 грам – це 44 стаття Адміністративного кодексу – штраф. Кримінальна ж відповідальність наступає від 5 грам – зберігання з метою збуту це тяжкий злочин – 307 стаття ККУ, від 5 до 7 років позбавлення волі.


І хоч основні трави курильних аромосумішей, які викликали галюциногенний ефект, заборонили, залишилося безліч інших, які безсумнівно будуть надалі завозити, або ж розробляти їх аналоги штучно в лабораторіях. Заборонили одну сполуку, змінили у її формулі якийсь елемент – і все, це вже новий невідомий, а отже не заборонений законами наркотик. Отож вибір – лише за нами: жити і радіти життю яким воно є чи шукати забуття у різноманітних дурманах.
Стан наркотичного сп’яніння можна отримати лише від отрути, яка рано чи пізно вб’є вас. Клей, гриби, а ще сотні галюциногенних рослин та хімічних речовин не заборониш. Тому вирішуйте самі, яке ви хочете майбутнє – з наркотиками, а як наслідок залежністю, хворобами і вулицею чи майбутнє здорове, успішне і щасливе!? Особисто я — за розумні і не синтетичні розваги!

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте