Розум=зарплата?

Чому розумні люди зазвичай працюють на посадах з гіршою зарплатою і більше ніж люди дурніші? Можливо розумні люди не такі вже розумні? Чому люди з вищою освітою отримують (і не купленою, а справжньою) отримують набагато меншу зарплату?

26 коментарів

Лілія Шутяк
Ларо, у тебе просто крик душі якийсь...) Розумні люди просто роблять те, що люблять і не зважають на розмір зарплати!
Лариса Репка
роблять, те що люблять, щось високе і т.д., але інколи так хочеться і поїсти)))
Володимир Карагяур
Ліля мені здається трошки не так. Просто розумні людину до того ж ще й есні, це о перше. По друге, саме поняття розумної людини має отримати визначення. Людина, коли вона багато нає не означає, що розумна, як по мені. А ось людина в якої працюя, я це називаю «соображалка» ось це мені здається дійсно розумна людина. І по житті знаю, що людина, яка там багато знає і може здаватись розумною, насправді просто має гарну пам`ять. А крім того погоджусь ще і з Лілею, що розумні люди займаються тією роботою, яка їм подобається і до якої є хист в незалежності сільки платять, головне щоб вистаало.
Лариса Репка
от і я про поняття «вистачало», я м'яса хочу, а мені на нього НЕ вистачає!!!(( Причому я дуже люблю свою роботу і що, я роблю))
погоджуюсь з невизначеним трактуванням поняття «розумна людина», нехай буде «мудра»…
Лілія Шутяк
Підтримую, Володя:)
Алька Ситар
… тому що у владі дУрні… РИБА ГНИЄ З ГОЛОВИ…
… розумні скромно роблять свою роботу, бо мають й інші цінності, окрім фінансів, хоч це і втомлює, і виснажує, і дратує (і не лише через голод і банальну неспроможність придбати чобітки з вітрини)…
Лариса Репка
і справді))… Якщо вкотре проаналізувати, який у своїй більшості абсурдний цей світ, але усвідомити, що ти можеш хоч одну його піщинку виправити, то можна й далі втомлюватись і виснажуватись… не дратуватись і стати вегетеріанкою)))
Ігор Гамаль
Дуже тонке питання, дивлячись що рахувати розумом. Вміти грати і вигравати «в життя» хіба не розум?
Лариса Репка
так, мабуть це і є розум))
Лариса Репка
в мене декілька подруг — справді дуже мудрих і багатообіцяючих, після здобуття вищої освіти і успішного проходження практики (рівень був набагато більший ніж у більшості з курсу) вони з часом роз'їхались по своїм селам — і влаштувались у районні газети, причому інколи навіть не журналістами, а коректорами… Для декого шлях зрозумілий — з'явилась родина — чоловік, діти, а дехто просто не може на зарплату, яку пропонують у місті, знімати тут житло, а тим паче у Києві, і так й тягнуть вже 1-2 рік той мішок і закопують свій талант… у той час, як деякі менш талановиті, інколи без елементарної освіти, вибачте, безграмотні бездарі з завишеною самооцінкою влаштовуються, пробиваються, штовхаючись ліктями і світять своїми «зірками» скрізь, це обурливо і несправедливо… але, як сказала, Алька «Риба гниє з голови»
Святослав Вишинський
Слід розрізняти розум та моральність: розум іще не гарантує невдачу, але, за відсутності моралі, навпаки програмує успіх. Аморальністю іще слід уміти користуватись ефективно та продумано. Швидше, йдеться про властиво «мудрість», оскільки саме мудрі люди зазвичай не прагнуть ні матеріальних благ, ні особливих кон'юнктурних удач у житті, надаючи перевагу цінностям духовним.
Алька Ситар
У дурнів менше запитань і більше наглості, пробивніші ))) Але тут і справді проблема у державних пріорітетах. Хіба це нормально, що наші люди, котрі тут ледь зводили кінці з кінцями, нині піднімають світову науку? В нас, хто вміє йти на компроміси із совістю, той дере все, що можна і з кого можна, і лізе по головах якнайвище (далеко йти не треба, подивіться партійні списки до облради — перша п'ятірка, як приваблива обкладинка, а далі, вибачте, страшно читати — місто маленьке, усі знають, хто чим дихає і СТРАШНО СТАЄ від того партійного начиння). А той інженер, що дві освіти має, має зарплатню у 700 грн., мусить залишати сім'ю і їхати прислужуватись якомусь німцеві чи італійцеві. І тут ніхто, і там не людина… І це ще в кращому випадку. В гіршому — спивається і заливає своїх два дипломи алкоголем, бо не має куди їх засунути. Я вже мовчу про село. Зате якими барвистими і багатообіцяючими є передвиборчі агітки!!!
Надія Григоренко
А чому я в рейтингу 12-та, хоча насправді на модульних і екзаменах вони всі в мене списують? І за одну і ту ж роботу мені поставлять нижчий бал, ніж комусь із них… Чи то в мене параноя?
Чому заучки проходять по рейтингу на магістра, а я ні? І навіть не заучки, чорт з ними, а «золоті дітки». Вони справді цього заслуговують? А я справді заслуговую того, щоб залишитися в «лузерах» за те, щоб пропустити їх поперед себе?
Лариса Репка
у мене подібна ситуація була в школі — хто в мене списував, оцінки мав виші)) а в кінці ті трієшниці усі раптом ще й медалі поотримували ))) зараз з цього сміюсь, а тоді для мене то була трагедія, адже мені дали срібну (золотих не вистачило!), хоча всі оцінки мала відмінні і гарно вчилась усі роки, а не лише останній)) — тоді важко це переживала. Але, на велике щастя, в університеті — все було, так як має бути, хто добре знав — той і мав добрі оцінки, не було тоді щоправда болонської системи — менша залежність від тестів, більша від власних усних відповідей… Так от, тепер про майбутнє дівчат, які в школі поотримували, в тому числі, «золоті медалі» — вони зараз мало чого досягнули і не відомо чи досягнуть (вискочили ще в студ.роки заміж за дорослих дядечок) і можливо та медаль була їхнім єдиним досягненням в житті, притому ж досягненням фальшивим, тому аналогічно, ті, хто отримає такі «червоні дипломи» — так само не зможуть ними скористатись, на відміну від тих, хто буде використовувати можливості і вчитися по справжньому, отримає знання і мудрість)
Надія Григоренко
Абсолютно і повністю згодна. Випробування життям не пройдуть люди із фальшивим «золотом».
Мене турбує тільки одне: універ, і навіть школа, — це теж життя. І на даному рівні я таке випробування… ще чуть-чуть і провалю…
Алька Ситар
Все залежить від твого сприйняття. Я ніколи цим не переймалась. Головне, щоб сама була впевнена, що я вчусь чесно, а хто інакше, то то на його совісті. Всеодно потім кожному із своїм багажем знань в колективі працювати, у людських відносинах все дуже добре видно, хто чого вартий. Але тут мова про інше — про зарплатню і її відповідність до сірої речовини.
Надія Григоренко
Ну то хіба «там» не так же, як в універі?
І ви мені кажете, що «там» буде справедливість, що «у людських відносинах все дуже добре видно, хто чого вартий».
Можна створити аналогію рівня зарплатні із рейтингом. Чи змінються картина при зміні універа на роботу?
Лариса Репка
мабуть, не змінюється(( на жаль, на першому етапі все вирішують зв'язки...і зарплата, і посади для «своїх» вищі, але ж потім — комусь треба працювати… мабуть, краще щира повага людей, бо «у людських відносинах все дуже добре видно, хто чого вартий», ніж висока зарплата…
Лариса Репка
«Всеодно потім кожному із своїм багажем знань в колективі працювати, у людських відносинах все дуже добре видно, хто чого вартий.» — це точно
Надія Григоренко
А взагалі, щось я одразу не помітила. Що ми тут розмусолюємо як ніби з рабською психологією — зарплата, зарплата?
А хто заважає взяти руки в ноги, створити щось своє, взяти на себе ризики і отримати прибуток від підприємницькохї діяльності? Тут ти сам собі пан.
Але то треба робити швиденько, поки не прийняли новий податковий кодекс, бо він і дихати не дає підприємцям.
Лариса Репка
про ціни на купівлю приміщення я взагалі мовчу, можна ризикнути і взяти в оренду (під офіс, склад, магазин), і в кінці місяця віддати усе, що заробиш (якщо заробиш) орендарю + податки, ринковий збір, пенсійний фонд, комунальні послуги (які для торгових чи офіс.приміщень набагато більші)… і підеш в мінус й без нового кодексу)… У всіх проблема єдина — гроші для старту — і кредитів, настільки я знаю, зараз не дають.
Алька Ситар
Та й не всім підприємцями бути. От в мене, наприклад, чітко в житті розмежовані навчання і робота, зовсім інші підходи, зовсім інакше ставлення… Я на держзамовлення не влізла, бо хабаря не дала, але на третьому курсі мене таки перевели завдяки знанням (і, не повірите, теж без хабаря). Червоного диплому не маю, магістрату не закінчувала, і ніскілечки цим не парюсь… На роботі, як у сметані, колектив дуже хороший )))) Але зарплатня ((( От про це й мова, Надійко. Наполягаю, що сучасна організація навчання в УКраїні і співвідношення розуму/зарплатні — це таки принципово різні питання. Така моя думка.
Надія Григоренко
Тобто не варто проводити аналогію із універом і роботою?
Взагалі, я навіть близько не уявляю собі, як воно там — на роботі. Бо ще не працювала (практика не рахується). І трохи цього боюсь.
Лілія Шутяк
Не бійся! Усе буде так, як сама собі зробиш!
Алька Ситар
Просто вчись для себе, а не для рейтингів. Потім все само собою стане на свої місця.
Надія Григоренко
Дякую вам за поради)) і за підтримку!)
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте