Добровільний хабар. А ви платили?

Прочитала щойно "Хто частіше за всіх вимагає хабарі? (опитування)": www.bukinfo.com.ua/index.php?mcmd=shownews&lid=10564
І згадала, що, справді, коли мала нещастя опинитися в обл.лікарні, при оформленні на стаціонар, мій лікар сказала: для оформлення потрібно піти на пост медсестри, заплатити їй 50 грн і написати заяву про благодійний внесок. (тобто ЗАПЛАТИТИ БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК, а не дати) ...
Перед цим купу грошей я витратила на ліки і бажання давати ще 50 грн. на лікарню в мене не було, тому сказала, що наразі не маю грошей, думала забудуть. Та на моїй картці, певне, зробили відмітку, бо вже наступного дня спочатку медсестра, а потім лікар до мене знову звернулись із запитанням — ти здала 50 грн.? Тоді я таки пішла на пост медсестри, де отримала найгеніальніший зназок заяви, який мені доводилось бачити у своєму житті. Може хтось ще бачив?,- виглядає вона доволі смішно! Шкодую, що в моєму мобільному тоді фотоапарат не працював, бо варто було б сфотографувати оригінал. А так, наводжу, приблизний зміст тієї заяви:
"                                                        Головному лікарю
                                                         Черн.обл.лікарні
                                                         Ушакову В.І.
                                                         ваше ПІБ
                                                         місце проживання

 Я, ПІБ, прошу прийняти у мене добровільну благодійну внесок у розмірі (сума прописом) грн. для Чернівецької обласної клінічної лікарні (у зв'язку з недофінансованими статтями бюджету України)......"

дата                                                 підпис"

Можливо, текст наведено не точно, прошу вибачення, та «я ПРОШУ прийняти у мене… добровільний благодійний внесок» і «недофінансовані статті бюджету України» — точні цитати!

Мені сказали «добровільно» заплатити 50 грн., (мабуть, ціна мого лікування, бо більше жодної копійки я не платила), хлопцю, який також поступав, але, як я помітила — з серйознішою травмою — сказали дати 300 грн...

Пізніше під час проходження флюрографії, мене просили написати аналогічну заяву, де значилося, подібне:
" Прийміть будь-ласка у мене, ПІБ, благодійний внесок у розмірі __ грн. (20 грн.прописом) у зв'язку з незабезпеченням лікарні достатньою кількістю коштів для закупівлі плівок і необхідного..."
Причому без ком, з граматичними і логічними помилками, наведеними вище. Я усміхнулась і глянула на поважного віку лікаря, яка просила написати цю заяву перед оглядом, мені стало її шкода.
Заяву я написала, при тому, зауважила, що варто б коми розставити і «будь ласка» без дефісу написати. Лікар відповіла: «Так, коли розумні люди приходять і „ЦЕ“ читають взагалі сміються, треба буде виправити помилки. Але в нас немає іншого виходу — грошей від держави не вистачає, ми раніше казали людям самим купувати плівки в аптеці, а вони часто не такі приносили, даремно гроші тратили, і черга затримувалась. Тому ми тепер гроші беремо і самі закуповуємо, а заяви — то для податкової...»

Система медицини давно потребує реформування, як і дуже багато чого в нашій державі. І справді актуальним це питання стає ПЕРЕД виборами. Після виборів відповідь на все одна — не вистачає грошей. При цьому висловити якісь зауваження до лікарні та пана Володимира Ушакова язик не повертається, зрозуміло — що у державних та комунальних структур зараз дуже багато проблем, і саме таким чином вонм з ними ще справляються і тягнуть нішу «все безкоштовно».
У лікарні в деявих відділеннях останніми роками зробили гарні ремонти. Наразі Ушаков знов балотується у детупати Облради від партії регіонів… Цікаво чи візьметься він нарешті реформувати цю систему добровільного хабарництва хоча б на місцях, знайшовши інші шляхи фінансування? На Ваш погляд, якими вони можуть бути (страхування, платні послуги...)? І загальне запитання -а чи платили ви хабарі лікарям? І чи є виправдання цьому, на Ваш погляд?

6 коментарів

Лілія Шутяк
Сьогодні в лікарню краще не потрапляти — роздягнуть до нитки (і не лише з метою медичного огляду)
Лариса Репка
а що були прецеденти?
Лілія Шутяк
Особисто в мене — ні, але доводилось чути всяке…
Володимир Карагяур
А ти напевно хотіла б. Позаздрила подругам — так?
А якщо серйозно то просто у деяких лікарів дійсно немає іншого виходу, хоча дехто навпаки міг би і трошки поменьше брати. А систему потрібно реформувати. Але мені чомусь здається, що саме для нашої країни страхувальна медицина не підходить. Яка форма могла бпідійти просто не можу відповісти, незнаю.
Віталія Козменко
Мені сказали заплатити 15 грн благодійного внеску при проходженні обстеження на меддовідку. На моє запитання: «Чого так багато?» відповіли чітко й лаконічно: «Так нада!». Ось і обгрунтування! :)
Галина Дичковська
Кажуть, що фармацевтичний бізнес 4-й по дохідності. Після наркотиків, зброї і проституції. Медицина має доволі дивну «світоглядну парадигму»: не прийдете до нас — подохнете. Я таке зовсім недавно чула від одного професора медицини. Вона не дає вибору, не дає відповідальності особі, все вирішує за людину сама.
Крім такої медицини є, звичано, люди, які виконують вааааааааажливенну функцію допомоги при катастрофі (звернення до медицини — завжди катастрофа).
Тому так складно щось тут зрозуміти.
Кожен може назвати в своєму житті випадок, коли лікар — особа безмірної вдячності і кожен — випадок хамства з боку лікарів. Якось така дивина.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте